Aprílová osmička

Aprílová osmička je veřejný x-country závod horských kol, který se jel poprvé na 1. máje 1994 při příležitosti otevření nové sportovní prodejny Redpoint v Teplicích nad Metují. Od té doby se jezdí pravidelně v dubnu na každoročně vylepšovaném 4–6 km dlouhém okruhu kolem Lysého vrchu. V roce 1999 se na této trati jelo Mistrovství kraje a v roce 2000 dokonce i Český pohár MTB – XC.

Historie Aprílových osmiček

Fridrichová a Bubílek vítězi Aprílové osmičky

Po čtyřleté přestávce se v sobotu 22. dubna uskutečnil 26. ročník veřejného závodu horských kol Aprílová 8 MTB, kterou uspořádal sportovní klub REDPOINT Team s podporou města Teplice nad Metují. Na start se postavilo celkem 89 závodníků a závodnic. Hodinu po dvanácté vystartovaly ve čtyřech vlnách kategorie dospělých, juniorů, kadetů a žáků. Čtyřokruhový závod na 16 km vyhrál poprvé v historii Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team), který to jako jediný stihl pod 50 minut (49:43). Druhé místo vybojoval čtyřnásobný vítěz z let minulých Michal Kaněra (GHOST Team) a třetí místo obsadil po finiši Štěpán Štolfa (HSK Cycling Team). Ženy jely o jedno kolo méně a vítězství z roku 2019 obhájila Lenka Fridrichová, startující za Eleven Head CST Cyklolive (48:28) před Andreou Maťhovou (GHOST Team) a Lucií Hainzelovou (Pítrs Bikes Team). Od půl třetí závodily dětské kategorie, ve tři hodiny začalo vyhlášení výsledků a o půl čtvrté vše uzavřela tombola, kde byl hlavní cenou ruksak Doldy Traveler. Nejpočetnějším týmem se stal Cykloklub Jičín s patnácti závodníky. Více ve výsledcích. Závod dále podpořili Sportiv Redpoint, Pivovar Primátor Náchod, Hořické trubičky Stěnava, 3F vision a Natura, kterým tímto děkujeme, stejně jako všem dobrovolným pořadatelům a zdravotnicím červeného kříže Teplice nad Metují.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Kaněra a Fridrichová vítězi Aprílové osmičky

Pětadvacátý ročník závodu horských kol Aprílové osmičky přilákal o velikonoční neděli na start do Teplic nad Metují 149 startujících. Jako první startovaly v 11 hodin žákovské kategorie na zkráceném 1,6 km okruhu, z něhož prvních 400 metrů vedlo do kopce po asfaltu, 800 metrů v technickém singlu nad koupalištěm a zbytek již širšími cestami do cíle. Starší žactvo (16 startujících) čekaly 3 kola a zvítězili Jakub Pivnička (Pítrs bikes team, 17:41) a Karla Nováková (Jaroslav Kulhavý cycling team, 21:50). Mladší žactvo jelo o kolo méně a vítězi se stali Dominik Frencl (Jaroslav Kulhavý cycling team, 13:02) a Zuzka Krátká (15:54). V pravé poledne se vydalo na tři 5,5 km okruhy hlavního závodu 48 mužů a masters a 10 minut po nich na dva okruhy 21 kadetů, juniorů a žen. Absolutním vítězem se mezi muži stal již po čtvrté v historii stylem start – cíl poslední vítěz Rallye Sudety Michal Kaněra (Ghost team, 54:01). O 2 minuty a 29 sekund pomalejší byl úřadující mistr ČR XCO v kategorii masters Ondřej Zelený ( Eleven Mercedes Mitas) a 3 minuty a 15 sekund ztrátu měl třetí v cíli Alvin Tomášek (Expres CZ – Tufo team Kolín). Na kratší trati dominovali junioři Jaroslav Kulhavý cyklo teamu kteří obsadili první tři místa v pořadí Lukáš Elčkner (39:34), Adam Styblík (39:51) a Vojtěch Kovaříček (41:42). Mezi ženami zvítězila Lenka Fridrichová (Ghost team, 49:50) před Karolinou Bergerovou (Carla.kupkolo.cz, 52:18) a Lenkou Janovskou (Expres CZ – Scott team Kolín, 54:59). Minižáci a předškoláci závodili na speciální trati kolem sportovní haly. Nejpočetnějším týmem se stal opět polický Pítrs Bikes s 26 startujícími. Více ve výsledcích, historii závodu a fotogalerii Pavla Borny. Hlavní partner závodu Auto Trutnov představil nový karavan Ford a věnoval 3 poukazy na zapůjčení vozu Ford dle vlastního výběru, dva z toho pro vítěze mezi muži i ženami a jeden jako hlavní cenu tomboly. Dalšími sponzory byli Sportiv Redpoint, Papír – hračky Jiří Kohl, Teplické skály s.r.o., Power Bar, Stěnava, Vella Náchod a Město Teplice nad Metují, kterým tímto děkujeme, stejně jako všem dobrovolným pořadatelům, teplickým hasičům, DZS Police nad Metují a zdravotnímu týmu pod vedením Petry Šilhánové. Za rok opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička 2018 má nového vítěze

Nedělní slunečný závod horských kol Aprílová osmička 2018 v Teplicích nad Metují byl jako již tradičně prověrkou technických dovedností a silové připravenosti celého startovního pole, které mělo v hlavním závodu 50 mužů a 3 ženy. Závod na 3 osmikilometrové okruhy s celkovým převýšením 900 metrů vyhrál s časem 1:10:52 polický Tomáš Ševců (HSK Hradec Králové), kterému v první polovině závodu zdatně sekundoval nakonec druhý Ondřej Zelený (-0:28). Třetí místo celkově vybojoval postaršený junior Tomáš Dudek (-0:34), se ztrátou 1:34 dojel čtvrtý Petr Kubečka a 2:26 za vítězem zaostal Petr Sulzbacher. Mezi třemi startujícími ženami zvítězila v dvouokruhovém závodu kadetka Šárka Fulková (Redpoint-Eleven Team) před juniorkou Natálií Hanušovou a ženou Evou Štěpánovskou. Dva zkrácené 3 km okruhy pod Lysým vrchem absolvovalo 16 žáků a žákyň a nejrychlejší byli Filip Samec a Martina Sulzbacherová. Jeden zkrácený okruh jelo 20 mladších žáků a žákyň, mezi kterými vyhráli Dominik Francl a Vendula Exnerová. Na 650 m dlouhém okruhu závodili minižáci a na nejkratším 150 m okruhu si to rozdali předškoláci a odrážedla. Nejpočetnějším týmem byl opět polický Pítrs Bikes. Pot vyhlášení výsledků následovala tombola, jejíž hlavní cenou bylo zapůjčení vozu Ford s plnou nádrží od Auto Trutnov na víkend. Dalšími sponzory byli Sportiv Redpoint, PowerBar, Papír – hračky Jiří Kohl, Primátor Náchod, Toma voda, Stěnava, Vella Náchod a Město Teplice nad Metují. Výsledky jsou na http://www.sportchallenge.cz/cz/a8. Takových x-country jako je Aprílová osmička není moc a to přilákalo nejen opravdové bajkery, ale i fotografy, kteří zdokumentovali letošní 24. ročník tohoto závodu. Podívat se můžete na oficiální fotogalerii závodu, do které letos fotila Lucie Videnská, a do fotogalerií Dity Sulzbacherové a Tomasze Turzanského.
Děkujeme za spolupráci pořadatelům a sponzorům, teplickým hasičům, DZS Police nad Metují a zdravotnicím pod vedením Petry Šilhánové. Za rok opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Sulzbacher překvapil soupeře

Petr Sulzbacher (Giant Pítrs Bikes) po 16 letech zopakoval vítězství na Aprílové osmičce v Teplicích nad Metují, kterou vyhrál poprvé již v roce 1998. Tentokrát zvítězil stylem start – cíl a za slunečného počasí na suché trati potřeboval na zdolání tří 6 km dlouhých okruhů 59 minut a 6 sekund. Druhé místo s více než minutovou ztrátou vybojoval Petr Adámek, třetí skončil Lukáš Čáp, čtvrtý Tomáš Ševců a pátý Lukáš Drejsl. Mezi ženami zvítězila Jana Adámková (Apache LOKO Trutnov) před juniorkou Natálií Hanušovou. Více žen se bohužel na start ani neodvážilo postavit. Zkrácený 3 km okruh pod Lysým vrchem absolvovalo 22 žáků a žákyň. Nejrychlejší byl Jakub Pivnička, za kterým dojel Matouš Chvátal a Jakub Pešina. Mezi žákyněmi zvítězila Lucie Hainzelová před Martinou Sulzbacherovou a Vendulou Exnarovou. Sobotní odpoledne uzavřel na speciálním 300 m dlouhém okruhu okolo školy závod minižáků a předškoláků, kterých bylo celkem 27. Cenu pro nejpočetnější tým získal již po několikáté polický Giant Pítrs Bikes. Více ve výsledcích a fotogalerii, do které přispěli Jiří Kohl, Pavel Borna, Martin Rýva, Josef Bitnar a Dita Sulzbacherová. Díky za spolupráci všem pořadatelům a sponzorům, především Knihkupectví Jiří Kohl, které dodalo ceny pro nejmladší závodníky, teplickým hasičům, DZS Police nad Metují, zdravotnicím červeného kříže a Městu Teplice nad Metují za technickou pomoc.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Kaněra potřetí vítězem Aprílové osmičky

Michal Kaněra (Nilfisk Pro Cycling) nedal nikomu šanci a po třetí v řadě za sebou vyhrál nedělní jarní bajkovou klasiku v Teplicích nad Metují za 54 minut a 25 sekund Druhé místo vybojoval Jakub Šilar (55:10) a třetí skončil Pavel Skalický (56:33). Mezi ženami zvítězila Vendula Kuntová (Expres CZ Merida Team Kolín, 1:10:12) před druhou Iwonou Kurczab (1:10:39) a třetí Pavlou Novákovou (1:17:27). Dvaadvacátý ročník Aprílové osmičky horských kol se jel jako Mistrovství Svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje 2016. Celkem 77 startujících jelo třikrát 6 km dlouhý okruh okolo Lysého vrchu a Borku. Zkrácený 3 km okruh pod Lysým vrchem absolvovalo 50 žáků a žákyň. Mladší ho jeli jednou a nejrychlejší byli Jakub Pivnička (TJ Slavoj Teplice n.M., 11:00) a Lucie Hainzelová (OK Moto KTM team, 17:54). Mistrem SC KHK 2016 v kategorii mladší žáci se stal Jakub Pešina z pořádajícího týmu Redpoint – Eleven Teplice nad Metují. Ve starším žactvu, které jelo dva okruhy zvítězili Jiří Vrabec (Bike Freaks, 23:35) a Štěpánka Hojková (Jaroslav Kulhavý Cycling Team, 24:05). Nedělní odpoledne uzavřelo 49 minižáků a předškoláků, kteří závodili na speciálním 400 m dlouhém okruhu kolem školy. Nejpočetnějším týmem byl stejně jako loni Giant Pítrs Bikes. Více na www.redpointteam.cz. Díky za spolupráci všem pořadatelům a sponzorům, především Knihkupectví Jiří Kohl, které dodalo ceny pro nejmenší závodníky, teplickým hasičům, zdravotnicím červeného kříže a Městu Teplice nad Metují za technickou pomoc.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Kaněra vyhrál podruhé Aprílovku

V neděli 12. dubna obhájil Michal Kaněra vítězství z roku 2014 na 21. ročníku Aprílové osmičky horských kol v Teplicích nad Metují a stal se mistrem SC Královéhradeckého kraje. Tradičního otvíráku bajkové sezóny se zúčastnilo magických 111 startujících, kteří si krásný suchý závod užili na 100 procent. O půl dvanácté odstartovalo žactvo. Ti mladší jeli jeden 3 km dlouhý okruh a vítězi se stali Filip Samec a Štěpánka Hojková. Starší jeli stejný okruh dvakrát a zvítězili Jakub Hnik a Lenka Janovská. Těsně po dvanácté se vydali na 7,2 km dlouhý okruh zároveň všechny ostatní kategorie. Dva okruhy čekaly ženy, kde vyhrála polská závodnice Marlena Drozdziok (53:49), kadety, kde zvítězil Vojtek Karpierz (52:40), a muže hobby, kde byl nejrychlejší Martin Frencl (51:32). Celkem tři okruhy absolvovali junioři, kde zvítězil Tomáš Šefců (1:16:02), masters I (František Žilák, 1:11:46), masters 2 (Petr Sulzbacher, 1:12:59) a muži elite, kde své loňské vítězství obhájil Michal Kaněra (Ghost Mitas Racing, 1:05:53) před druhým Jakubem Šilarem (1:07:15) a třetím Lukášem Drejslem (1:13:01). Nedělní odpoledne uzavřeli minižáci a předškoláci, kteří závodili na speciálním 400 m dlouhém okruhu kolem školy. Starší minižactvo vyhráli Filip Bruckner a Štěpánka Kohlová, mladší Patrik Frencl a Babeta Kolářová. Mezi předškoláky zvítězili Vojta Sulzbacher a Emilka Jánská. Zástupci týmu Giant Pítrs Bikes obdrželi pivní prémii za nejpočetnější tým ve startovním poli. Více ve výsledcích a fotogaleriích Pavla Borny, Jirky Kohla, Jirky Štěpánka, Jitky Pešinové, Tomáše Sulzbachera a Jirky Pospíšila. Závod proběhl bez úrazů a bez protestů. Děkujeme za spolupráci pořadatelům, kteří se závodem pomohli a sponzorům, především Městu Teplice nad Metují, firmám ID Sport – Powerbar, 3F vision, Knihkupectví J. Kohl, Stěnava T. Janák, Teplické skály s. r. o., DZS Police nad Metují, Sklenářství BMD Náchod a Jobi design J. Bitnar. Dále děkujeme za pomoc řediteli základní školy, místním hasičům a záchranářkám červeného kříže.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Jubilejní 20. Aprílová osmička

V neděli 13. dubna uspořádal v Teplicích nad Metují místní sportovní klub Redpoint team s podporou Města jubilejní 20. ročník Aprílové osmičky horských kol, kterého se zúčastnilo 110 startujících. Závodilo se na vylepšeném technicky náročném 7 km dlouhém okruhu kolem Lysého vrchu se startem a cílem u sportovní haly. Dopoledne sprchlo, ale na první start žactva vpoledne již nepršelo. Mezi mladšími žáky vybojoval pěkné 3. místo Jakub Pospíšil (Redpoint team) a mezi mladšími žákyněmi jela výborně nakonec 2. Karolína Thérová (TJ LO Teplice n.M.). O půl hodiny později odstartovali společně na dva dlouhé okruhy kadeti, ženy a hobíci. Mezi ženami byla nejrychlejší Vendula Kuntová (Remerx-Merida Team Kolín), která zdolala náročných 14 km za 1 hodinu 1 minutu a 10 sekund. Druhá se ztrátou 2:31 minut dojela polská závodnice Karolina Cierfuk (Bioam Racing Team) a třetí skončila Pavla Nováková (MTB Trilogy, -5:59). Mezi hobíky obsadil solidní 3. místo Pavel Bezděk (Redpoint team). Po půl druhé se vydali na 3 okruhy junioři, masters 1, masters 2 a eliťáci. Absolutním vítězem se za 1 hodinu, 8 minut a 39 sekund stal Michal Kaněra (Ghost-Rubena Racing Team). Druhé místo se ztrátou 1:39 minut vybojoval Pavel Skalický (Merida-Remerx Team Kolín) a třetí dojel Jakub Šilar (Bikeclinic Cannondale, -4:31). Masters 1 vyhrál teplický rodák Franta Žilák, startující za Kona-cycling a v masters 2 pořadatel tohoto závodu Tomáš Čada (Redpoint team). Nedělní odpoledne uzavřeli minižáci a předškoláci, kteří závodili na speciálním 400 m dlouhém okruhu kolem školy. Mezi staršími minižáky se na stupně vítězů postavili 2. Filip Hrubý (Redpoint team) a 3. Jonáš Kohl (Růža bike kids). Mladší minižákyně vyhrála Štěpánka Kohlová (Růža bike kids) a v předškolácích byl druhý Vítek Borna (Spolek Radost). Nakonec bylo docela pěkně, i když se přímo neprášilo. Nedošlo kžádnému úrazu a závodníci byli podle ohlasů většinou spokojeni. Jak to charakterizoval jeden ze startujících „Polovina tratě bylo Kolo pro život a druhá polovina Kolo o život.“ Jisté je, že kdo nepřijel tak o hodně přišel. Výsledky a fotogalerie najdete na www.redpointteam.cz. Děkujeme za spolupráci všem, kteří jakkoli se závodem pomohli, především Městu Teplice nad Metují, řediteli základní školy, místním hasičům, záchranářkám teplického červeného kříže a teplickým sponzorům Knihkupectví J.Kohl, Stěnava T.Janák, Teplické skály s.r.o. a Jobi design J. Bitnar.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička MRX 2012

Tomáš Vokrouhlík na Aprílovou osmičku horských kol nezanevřel ani po ošklivém pádu před pár lety, což dokázal tím, že v neděli 15. dubna přijel do Teplic nad Metují na její 19. ročník zkusit zopakovat své vítězství z roku 2007. Celkem 84 startujících ve 12 kategoriích se nezaleklo studeného a deštivého počasí a vydalo se na 6,5 km dlouhý technicky náročný okruh, na kterém museli nastoupat 180 metrů. Velké zastoupení v mládežnických kategoriích měli bajkeři z nedalekého Polska. Díky velmi náročným podmínkám nebyla nouze o pády, což potěšilo především přítomné diváky.
Jako první startovalo žactvo na jeden okruh. Letos opět o něco vylepšený a prodloužený okruhu zajel mezi žáky nejrychleji Štěpán Štolfa ze Spartaku Police n.M. (26:02), o 11 sekund pomalejší byl druhý Šimon Vaníček (Remerx-Merida Team Kolín) a ztrátu 2:16 minut měl v cíli třetí Tomáš Dudek (Apache Bike Team Úpice).
Druhý start byl na dva okruhy a v závěrečném finiši projel jako první cílem obhájce loňského vítězství mezi hobíky Daniel Polman, startující za Lidé a Hory-Duratec (41:57). O 1 sekundu prohraný spurt znamenal druhé místo pro Lukasze Winiarského z KKW Jama Walbrzych. Ztrátu 18 sekund měl v cíli třetí Lukáš Kobes (Velosport Domažlice). Mezi ženami obhájila své loňské vítězství juniorka Aleksandra Podgorska z Dream Bike Bielawa (48:09). Druhá dojela se ztrátou 8:15 minut Judita Lorencová (Ghost – Mojekolo) a třetí se ztrátou 10:48 minut kadetka Patrycja Pitrowska (KKW Jama Walbrzych).
Třetí start na tři okruhy vyhrál junior Václav Vomáčko zRemerx-Merida Team Kolín (1:08:39) o 23 sekund před vítězem mezi třicátníky Romanem Šťastným (Rock Machine- Cyklomax) a 1:15 minut před druhým třicátníkem Tomášem Sulzbacherem (Giant Pitrs Bikes). Třináct jezdců elitní mužské kategorie čekaly 4 okruhy a vítězem se stal favorizovaný Tomáš Vokrouhlík z týmu BMC-Savo (1:23:26), kterému zdatně sekundoval nakonec o 1:04 sekundy pomalejší Michal Kaněra (Ghost-Moje kolo) a jako třetí dojel se 4 minutovou ztrátou Jakub Kavalír (SK Vamberk Tessuti sport).
Sportovní neděli uzavřel vložený závod minižáků a předškoláků v městském parku s celkem 16 startujícími. Po vyhlášení výsledků v kině proběhla závodnická tombola, ve které vyhrál nějakou cenu skoro každý, kdo vydržel až do konce.
K nahlédnutí jsou fotografie Josky Bitnara, fotografie Martina Šupicha a videodokument Filipa Bitnara.
Děkujeme všem pořadatelům za spolupráci a závodníkům za to, že si i v tomto nečase opět našli cestu do Teplic nad Metují. Tomáš Čada – ředitel závodu

Škarnitzlovo double na Osmičce

18. ročník populárního x-country APRÍLOVÁ „8“ MRX v Teplicích nad Metují zahájil v neděli 17. dubna MTB pohár Broumovska 2011. Na start se postavilo celkem 152 vyznavačů tlustých pneumatik, mezi nimiž tradičně nechyběli závodníci z Polska.
Na letos vylepšeném a technicky náročném okruhu v elitní mužské kategorii obhájil své loňské vítězství Jan Škarnitzl (Rubena Birell Specialized) před svým týmovým kolegou, loni třetím Michalem Kaněrou (odchovancem pořadatelského týmu Redpoint) a třetím Tomášem Vokrouhlíkem z Top Ten Teplice (vítěz z roku 2007), který až v závěru odskočil nakonec v cíli čtvrtému Filipu Eberlovi z Remerx Cycling Team (vítěz z roku 2009). Páté místo vybojoval nestárnoucí vítěz kategorie masters 1 Petr Sulzbacher z Giant Pítrs Bikes (vítěz z roku 1998! a 2001!), když až ke konci odjel svému parťákovi Frantovi Žilákovi z týmu Ghost–mojekolo.cz (vítěz z roku 2003), který skončil na 6. místě. Ve sdružené kategorii ženy od 15 let zvítězila polská juniorka Aleksandra Podgórska (Basf Dream–Bike Bielawa) před další juniorkou Vendulou Kuntovou (GT Czech Team) a třetí kadetkou Elenou Vaníčkovou (Remerx Cycling Team). Premiérový závod minižáků a předškoláků v městském parku přilákal na start několik desítek dětí a také velké množství diváků. Po vyhlášení výsledků proběhla závodnická tombola, jejíž hlavní cenou byl MTB rám MRX, který nakonec putoval do Polska. Děkujeme sponzorům za ceny, pořadatelům za spolupráci a závodníkům za to, že si k nám do Teplic nad Metují opět přijeli zazávodit. Fotografie naleznete ve fotogalerii.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička

17. ročník APRÍLOVÉ OSMIČKY, pořádaný naším sportovním klubem REDPOINT TEAM s podporou Města Teplice nad Metují otevřel v neděli 11. dubna sezónu x-country závodů horských kol na východu Čech a zahájil MTB pohár Broumovska 2010, pořádaný pod patronací Agentury pro rozvoj Broumovska. Na start se postavilo celkem 147 závodníků a závodnic, mezi kterými nechyběli tři vítězové minulých ročníků Jiří Friedl, František Žilák a Petr Sulzbacher. Přijel ale také dobře rozjetý Jan Škarnitzl, který zahájil závodní sezónu vítězstvím v etapovém závodě na Kypru. Za teploty těsně několik stupňů nad bodem mrazu a občasného deště se ve 12 hodin vydalo na technicky náročný a rozmáčený okruh, dlouhý 5,5 km s převýšením 200 metrů 17 žáků a 9 žákyň. Kategorii starší žáci vyhrál Lukáš Kobes (Veloclub Kolín), starší žákyně Daniela Březinová (Scott Cycling Team), mladší žáky Boris Szymaniak (UKS Centrum Nowa Ruda) a mladší žákyně Kateřina Šefcová (Giant Pitr Bikes).
O hodinu později odstartovalo do závodu na 3 okruhy 14 hobíků, 9 kadetů, společně se všemi 12ti zástupkyněmi něžného pohlaví. V kategorii muži hobby zvítězil Jiří Šuta (Eurofoam Sport Team) a v kadetech Jakub Cozl. Mezi ženami se ale konalo překvapení, když jako první projela cílem kadetka Markéta Drahouzalová (Bike Klub Kutná Hora), jako druhá další kadetka Nikola Hlubinková (Moravec Czech MTB Team), teprve jako třetí vítězná žena Eva Zemánková (Moravec Czech MTB Team) a jako čtvrtá vítězná juniorka Vendula Kuntová (Dukla Praha).
Hlavním bodem programu byl společný závod 22 eliťáků, 22 masters a 8 juniorů na pět kol. Stylem start – cíl s více než pětiminutovým náskokem zvítězil Jan Škarnitzl (Dimp Giant) před druhým Jiřím Friedlem (Merida Biking team) a třetím Michalem Kaněrou (Axit Doldy). Na celkově 4. místě projel cílem vítěz v masters 1 Petr Sulzbacher (Giant Pitrs Bikes), na 6. vítězný junior Pavel Skalický (SK Žamberk Tessuti Sport) a na 13. vítěz v masters 2 Miroslav Kobes (Veloclub Kolín). Sportovní neděli uzavřely populární samostatné závody 34 minižáků, minižákyň, předškoláků a předškolaček, které neodradil ani déšť a kluzká trať. V těchto kategoriích vyhráli všichni, kteří se nebáli postavit na start.
Po vyhlášení výsledků nemohla chybět bohatá tombola, kde si něco vylosoval každý, kdo vydržel v tom psím počasí až do konce. Děkujeme všem sponzorům za ceny, pořadatelům za spolupráci a závodníkům za to, že k nám do Teplic nad Metují v tak hojném počtu přijeli.
Předběžné výsledky jsou zde, fotogalerie na www.foto.bitnar.cz, www.zdenekfoto.estranky.cz a www.cyklofoto.estranky.cz.
(toč)

16. ročník Aprílové osmičky

pořádaný sportovním klubem REDPOINT TEAM s podporou Města Teplice nad Metují otevřel v neděli 19.dubna sezónu X-country závodů horských kol a zahájil MTB pohár Broumovska 2009. Na start se postavilo 155 závodníků a závodnic, mezi kterými nechyběl Tomáš Vokrouhlík, který předchozí den zvítězil vúvodním závodu polského poháru zařazeného do kategorie E1-UCI, Filip Eberl, který dojel v polském Sczawno Zdroj čtvrtý a podívat se přijel i v Polsku druhý Jiří Friedl!
Za slunečného počasí se ve 12 hodin se vydali na technicky náročný, ale jezdivý okruh, dlouhý 5,5 km s převýšením 200 metrů žáci a žákyně. O hodinu později odstartovali do závodu na 3 okruhy muži hobby, kadeti a ženy. Mezi ženami zvítězila poprvé v historii Petra Tlamková, startující za LOKO Trutnov (59:11) před druhou Markétou Drahouzalovou (-0:21) a třetí Ivanou Pechoutovou (-4:14). Hlavním bodem programu byl společný závod juniorů, masters a mužů elite na pět kol. Absolutním vítězem se stal Filip Eberl, startující za Scott SCANIA Team (1:12:58) před vítězem zroku 2002 Tomášem Doležalem (-0:21) a i s defektem třetím Tomášem Vokrouhlíkem (-1:04), který Osmičku vyhrál v roce 2007. Čtyři 300 metrů dlouhé dětské okruhy absolvovalo starší žactvo, dva stejné okruhy mladší žactvo a jeden 200 metrový okruh jeli předškoláci a předškolačky. Příjemně strávenou neděli uzavřela bohatá tombola, kde měli šanci i ti, kteří se neprobojovali na stupně vítězů. Kompletní výsledky naleznete na www.redpointteam.cz (příloha), fotogalerie na www.jobi.cz a www.cyklofoto.estranky.cz.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička

v Teplicích nad Metují otevřela sezónu závodů horských kol již po patnácté a zahájila MTB pohár Broumovska 2008 v neděli 6. dubna. Na start se postavilo neuvěřitelných 154 závodníků a závodnic, z nichž nejmladším byly teprve nedávno dva roky a nejstarším něco přes padesát let. Ve 12 hodin se za chladného slunečného počasí vydali na okruh dlouhý 5,5 km s převýšením 200 metrů žáci a žákyně, o hodinu později odstartovali do závodu na 3 okruhy muži hobby, kadeti, juniorky a ženy. V absolutním pořadí žen zvítězila potřetí v historii po mateřské dovolené se navrátivší Ilona Bublová (Rock Machine Cyklomax) před další trojnásobnou vítězkou tohoto závodu Terezou Jansovou (Česká spořitelna MTB) a juniorkou Markétou Sládkovou (Scott Scania Team Kolín). Hlavním bodem programu byl společný závod juniorů, masters a mužů elite na pět kol. V silné konkurenci nechyběl obhájce loňského prvenství Tomáš Vokrouhlík, kterému ale štěstí příliš nepřálo. Ve třetím okruhu jel ve vedoucí trojici, ale v jednom z náročných sjezdů měl nebezpečný pád, po kterém musel být s otřesem mozku převezen do nemocnice. Zbylá dvojice se rozdělila až v závěrečném okruhu a pro vítězství si nakonec dojel novic tohoto závodu Pavel Boudný (Dekhome Cannondale) před vítězem z roku 2004 Oldou Haklem (Toyota Dolák) a Polákem Mariuszem Kowalem (Kolarz team Polanica). Kompletní výsledky jsou vpříloze, fotogalerii naleznete na www.foto.bitnar.cz.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička na horských kolech

Celkem 173 závodníků a závodnic na horských kolech, mezi nimiž bylo také několik Poláků, se sjelo v neděli 22. dubna do Teplic nad Metují, kde místní sportovní klub REDPOINT s finanční podporou Města Teplice nad Metují a ve spolupráci s místním Infocentrem uspořádal již 14.ročník veřejného závodu horských kol s názvem APRÍLOVÁ OSMIČKA. Závod otevíral třídílný seriál Pohár Broumovska, kam dále patří broumovská Bike kostka (10. 6.) a polická Velká cena (26. 8.).
Pořadatelé připravili technicky náročný 5,5 km dlouhý okruh s 200 metrovým převýšením, vedoucí kolem Lysého vrchu se startem a cílem před sportovní prodejnou Redpoint.
V pravé poledne za slunečného počasí odstartoval hlavní rozhodčí Josef Havlíček závod žákovských kategorií na 4km. Mezi mladšími žáky byl nejlepší Dominik SÁDLO (SK BP LUMEN Úpice) a ze stejného klubu byla i vítězka mladších žákyň Jana ADÁMKOVÁ. Teplický Petr Kleiner obsadil 5.místo. Za SK CYKLOTEAM Broumov startoval vítěz starších žáků Matěj HEJNYŠ i vítězka starších žákyň Daniela ČERNÁ.
V jednu hodinu se vydali na trať kadeti, kadetky, ženy a hobíci, které čekaly 3 okruhy (16,5 km). Jako první projel cílem vítěz kategorie muži-hobby Damian BLACHNIK (AZS INTERSPORT TEAM), teplický Matěj Bitnar vybojoval 7. místo a vítězem mezi kadety byl Karel HNÍK (KC KOOPERATIVA Jablonec n.Nisou). Ženy vyhrála Ilona BUBLOVÁ (ROCK MACHINE CYKLOMAX) před vítězkou kadetek Markétou SLÁDKOVOU (SK CYKLOTEAM Broumov).
Mezi startujícími do hlavního závodu na 4 kola (22 km) stálo několik vítězů předcházejících ročníků (Doležal, Žilák a Sulzbacher) a několik dalších, kteří si na vítězství teprve brousili zuby (Vokrouhlík, Bubílek, Hornych). Cílovou pásku proťal jako první Tomáš VOKROUHLÍK (ČS MTB) před druhým Alešem Kestlerem a třetím Michalem Vlčkem. Místní dřevorubec Franta Žilák po pádu v prvním okruhu dojel po stíhací jízdě na pěkném 5. místě. Juniory vyhrál Jakub ŠILAR (SK Žamberk TESSUTI SPORT), masters 1 Petr SULZBACHER (KHS.CENYTISKU.CZ) a masters 2 Tomáš ČADA z pořádajícího týmu REDPOiNT PEARL iZUMi.
Sportovní nedělní odpoledne uzavřel závod mladších minižáků a minižákyň, kde Teplice reprezentovali pouze Karolína Thérová s tatínkem, kteří skončili na 3. místě. Úplnou tečkou byl závod starších minižáků a minižákyň, kde se již závodilo bez doprovodu rodičů a bez teplického zastoupení.
Poté následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kde pamětní a věcné ceny předával osobně místostarosta Jiří Kohl. Celou akci komentoval moderátor Tomáš Chejn, zdravotní zajištění měla na starost Petra Hajpišlová a dobrovolné zdravotnice teplického červeného kříže společně s DZS Broumov. Všichni startující dostali horalské trubičky od Tomáše Janáka a vodu Toma od General Botlers – Pepsi Cola. Z místních podnikatelů akci také podpořili Jobi design a Večerka paní Duškové.
Pořadatelé děkují všem, kteří se podíleli na zajištění a podpoře této již tradiční sportovní akce. Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička otevřela sezónu MTB závodů na východu Čech

Celkem 145 závodníků a závodnic na horských kol, se sjelo v neděli 17.dubna do Teplic nad Metují, kde místní sportovní klub REDPOINT uspořádal 12.ročník veřejného závodu horských kol určený především pro mládež s názvem APRÍLOVÁ OSMIČKA. Pro startující byl připraven pěkný, a náročný 5 km dlouhý okruh s 200 metrovým převýšením, vedoucí kolem Lysého vrchu. Start a cíl byl již tradičně před sportovní prodejnou Redpoint. Krásné slunečné počasí přilákalo do Teplic nad Metují také velké množství diváků.
V pravé poledne odstartoval hlavní rozhodčí Antonín Pohl závod žákovských kategorií na 3km a 8km a závod kadetů, juniorek a žen na 13 km.
Mezi mladšími žáky byl nejlepší machovský Matěj HEJNYŠ (DOLDY) a mezi mladšími žákyněmi Daniela ČERNÁ (CYKLO TEAM Broumov). Za DUKLU Praha startoval vítěz starších žáků Karel HNÍK a za CYKLO TEAM Broumov nejrychlejší starší žákyně Markéta SLÁDKOVÁ. Juniorky vyhrála teprve šestnáctiletá Pavlína RAKOVÁ (SCANIA VELLA APACHE Kolín) a ženy Tereza JANSOVÁ (DREAM BIKES HP PROMOTION). Absolutně nejrychlejší na 13 km dlouhé trati (42:09) byl vítěz mezi kadety Václav VYSTRČIL (WHIRPOOL JUNIOR).
Hodinu po poledni byl odstartován závod na 18km pro juniory, masters a muže hobby a na 23km pro mužskou elitní kategorii.
Juniory vyhrál Stanislav GROH z týmu SCANIA VELLA APACHE Kolín (51:30), hobíky Miroslav Kadlec z JKF Jaroměř, masters 1 Jan VAŇOUS, mistr ČR v MTB maratonu 2005 (PROGRAM CYCLE SUGOI) a masters 2 skoro domácí Michal DEMJANOVIČ z týmu REDPOiNT PEARL iZUMi. V elitě se pořadí na čele závodu několikrát změnilo a nakonec se z vítězství radoval královéhradecký Martin HORÁK (1:01:27) před druhým a o 40 sekund pomalejším Václavem Hornychem z Hronova (oba ROCK MACHINE CYKLOMAX). Třetí se ztrátou 53 sekund dojel Ondřej Zelený z Červeného Kostelce (DREAM BIKES HP PROMOTION), čtvrtý domácí František Žilák (ROCK MACHINE CYKLOMAX) a pátý Petr Sulzbacher z Police nad Metují (KHS SPORTFUL).
Sportovní odpoledne uzavřel závod mladších minižáků a minižákyň, který připomínal soutěž rodičů s dětmi, a úplnou tečkou byl závod starších minižáků a minižákyň, kde se již závodilo bez doprovodu rodičů, kteří by asi většinou tempu svých potomků nestačili.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Aprílová osmička otevřela sezónu MTB závodů

Rekordních 163 horských kol se sjelo v neděli 18. dubna do Teplic nad Metují, kde místní sportovní klub REDPOINT uspořádal již 11. ročník veřejného závodu horských kol. Pro startující byl připraven pěkný, ale velmi náročný 5 km dlouhý okruh s 200 metrovým převýšením, vedoucí kolem Lysého vrchu. Start a cíl byl tradičně v centru města před sportovní prodejnou Redpoint. Krásné slunečné počasí přilákalo nejen rekordní počet závodníků na start, ale také velké množství diváků do okolí trati. V pravé poledne odstartoval hlavní rozhodčí Antonín Pohl závod žákovských kategorií na 6 km a závod kadetů, kadetek a žen na 11 km.
Žákům a žákyním kralovali členové trutnovského Scania Vella Apache týmu, vedeného bývalým reprezentantem Janem Slavíčkem, když mezi chlapci byl nejrychlejší Ondřej MERENUS (18:15) a mezi děvčaty Karolína KALAŠOVÁ (22:45). Ze stejného týmu byla i vítězka kadetek Pavlína RAKOVÁ (44:13), která dojela na druhém místě mezi ženami za první Elen ŘÍMANOVOU z TC sport Desná (43:26). Na 11 km byl absolutně nejrychlejší Vladimír VOSTŘEZ z VC Pek servis Kolín (31:50), vítěz mezi kadety. Hodinu po poledni byl odstartován závod na 16 km pro juniory, masters a muže hobby. Muže elitní kategorie čekalo 21 km a byl zde například Ondřej Zelený – člen reprezentace ČR do 23 let, Jiří Friedl a Jiří Novák – juniorští reprezentanti ČR startující letos poprvé mezi muži, Petr Sulzbacher – dvojnásobný vítěz Rallye Sudety a Aprílové osmičky (1998 a 2001), Tomáš Doležal – vítěz Rallye Sudety a Aprílové osmičky 2002, Martin Horák – vítěz Rallye Sudety 2000, Stanislav Hejduk – vítěz Aprílové osmičky 2000 a Václav Hornych – několikanásobný vítěz seriálu Bike maratónec roku.
Zajímavé bylo pořadí na pásce v závodu na 16 km, když cílem projel jako první vítěz kategorie masters Jan DEJMEK z MTB Hudysport (46:00), pouhých 16 sekund za ním byl první junior Michal BUBÍLEK z VC Pek servis Kolín a o dalších 7 sekund byl pomalejší vítěz kategorie muži – hobby Ivan JENÍČEK z MTB Manitou Chrudim.
V elitě se bylo také na co dívat, po zaváděcím 1 km dlouhém okruhu přivedl startovní pole do prostoru startu a cíle Petr Sulzbacher, ve druhém průjezdu už byla na špici dvojice Doležal – Hejduk, sledovaná dvojicí Hakl – Eberl, který měl v nohách sobotní závod Polského poháru, kde vybojoval 3. místo! V průběhu dalších kol se pořadí na špici závodu neměnilo, pouze Doležal odstoupil pro defekt. O vítězi se rozhodlo až v posledním stoupání, kdy Hakl a Eberl nastoupili do té doby vedoucímu Hejdukovi, který rezignoval a dojel třetí. V závěrečném spurtu byl nakonec o pouhou 1 sekundu rychlejší Oldřich HAKL z týmu Continental KHS (56:46).
Tomáš Čada – ředitel závodu
Dosavadní vítězové Aprílových osmiček.