Běh Teplickými skalami

La Sportiva Cross a Bufo Baby Cross

je veřejný terénní běh, který se uskutečnil poprvé při příležitosti obnoveného Horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují v srpnu 1994. Od té doby se tento závod koná každoročně vždy poslední srpnovou neděli jako součást sportovního programu Festivalu. Současná trať závodu je dlouhá 10 km a vede po prohlídkovém okruhu teplického skalního města, kde nechybějí písčité úseky a schody, pouze úvodní a závěrečný kilometr jsou po asfaltu, od roku 2011 je součástí závodu také dětský běh, který se od roku 2020 běhá na okruzích v parku. Do parku byl v roce 2020 přemístěn i start a cíl hlavního závodu, který původně startoval z fotbalového hřiště, potom z koupaliště a nakonec od kina.

Historie Běhu Teplickými skalami

Rekordní počet startujících na Běhu Teplickými skalami

Povedený Horolezecký festival v Teplicích nad Metují uzavřel nedělní 29. ročník Běhu Teplickými skalami, zařazeného do seriálu Primátor cup a Velká cena východních Čech 2022. Ani ranní déšť neodradil 469 startujících, z nichž 308 běželo hlavní 10 km dlouhý závod La sportiva cross a 161dětský Bufo Baby cross. V dlouhém běhu s novým začátkem a koncem zvítězil polický Ondřej Volák (37:51) o 1 minutu a 13 sekund před svým týmovým kolegou z Běžeckého klubu Náchod Pavlem Jelenem. Se ztrátou 1:43 minut vybojoval třetí místo Šimon Navrátil z Kapří tréninkové skupiny. Mezi ženami byla s časem 45:07 již po třinácté v historii nerychlejší Táňa Metelková, startující za Běžecký klub Náchod. Druhá doběhla se ztrátou 1:44 Martina Trojáková (EPP pomáhej pohybem) a třetí (-2:37) Klára Nejmanová ze stejného klubu jako vítězka. Vítězství mezi horolezci obhájil Drahomír Randa (HO TJ Sokol Stěžery) před Radkem Grohem a Filipem Krejčím. Stejně tomu bylo i mezi horolezkyněmi, kde prvenství obhájila Kája Grohová (Hudy sport) před Janou Juračkovou a Kristýnou Markovou. Nejpočetnějším týmem byl již tradičně SKI Police nad Metují. Více ve výsledcích, ke kterým můžete až do úterý 30.8.2022 vznést případnou připomínku přes redpoint@seznam.cz. Děkujeme sponzorům a partnerům závodu, kterými byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Pivovar Primátor Náchod, Sportiv Redpoint, AT Stěnava a Město Teplice nad Metují. Již dnes se těšíme na shledanou na jubilejním 30. ročníku.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Sádlo vyhrál festivalový běh skalami v traťovém rekordu

V neděli 29. srpna se přes nepříznivé počasí postavilo 229 mužů a žen na start desetikilometrového Běhu Teplickými skalami - La sportiva cross 2021, který se konal v rámci 38. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. Dominik Sádlo, startující za SK Nové Město nad Metují, vyhrál 28. ročník tohoto závodu, zařazeného do seriálu Primátor Cup 2021 v novém traťovém rekordu 35 minut a 38 sekund, což bylo již třetí Dominikovo vítězství po letech 2017 a 2019. Mezi ženami zvítězila s časem 44 minut a 57 sekund již po dvanácté v historii držitelka traťového rekordu z roku 2006 Táňa Metelková, startující od letošního roku za Běžecký klub Náchod. Mezi horolezci vyhrál Drahomír Randa (HO TJ Sokol Stěžery) a mezi horolezkyněmi Kája Grohová (Hudy sport), která zdolala před několika týdny osmitisícovku Gashebrun II. V žákovském závodu Bufo Baby Crossu na okruzích v městském parku startovalo 109 kluků a holek. Nejpočetnějším týmem byl stejně jako loni SKI Police nad Metují. Více ve výsledcích. Děkujeme sponzorům a partnerům závodu, kterými byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Pivovar Primátor Náchod, Adrdesign, Sportiv Redpoint a Město Teplice nad Metují. Krásné obrázky ze závodu jsou v galeriích Miroslava Holuba a Miloše Kleinera.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Krunka a Maly poprvé vyhráli v Teplických skalách

27. ročník Běhu Teplickými skalami - LaSportiva Cross 2020, který se konal poslední den Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, vyhrál poprvé v historii závodu Kamil Krunka z Běžeckého klubu Náchod (37:12) před Janem Petrželou (OK29 Hradec Králové, 38:35) a svým týmovým kolegou Davidem Plným (38:58). Mezi ženami zvítězila poprvé v historii ve Švýcarsku žijící specialistka na běhy do vrchu Marketa Maly (46:06) před Karolínou Grohovou (47:18) a Marií Havlovou (48:50). Běhu na 11 km se zúčastnilo 218 startujících a mezi horolezci byli nejrychlejší sourozenci Radek a Kája Grohovi. Centrum závodu se přesunulo z prostoru před kinem do městského parku mimo jiné proto, aby mohly být rozšířeny dětské závody Bufo Baby Cross i o kategorie pro ty nejmladší, což se projevilo nárustem na 87 startujících. Pohár pro nejpočetnější tým vyhrál SKI Police nad Metují. Více ve výsledcích. Hlavními sponzory byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Pivovar Primátor Náchod, Adrdesign, Sportiv Redpoint a Město Teplice nad Metují, kterým tímto děkujeme stejně jako všem pořadatelům, startujícím i divákům a za rok poslední srpnovou neděli opět na shledanou. Tomáš Čada – ředitel závodu

V Teplicích se běželo skalami

Součástí teplického horolezeckého filmového festivalu byl již po šestadvacáté také nedělní Běh Teplickými skalami, zařazený do seriálu Primátor Cup 2019 a Velké ceny východních Čech. Hlavního běhu na 11 km La sportiva Cross se zúčastnilo 336 mužů a žen a žákovského závodu Bufo Baby Cross 52 kluků a holek. Vítězství z roku 2017 na dlouhé trati zopakoval Dominik Sádlo z SK Nové Město nad Metují (36:26), který se pokusil o traťový rekord, což se mu i díky malému zabloudění ve skalách nepodařilo. Druhý doběhl stejně jako loni jeho týmový kolega Kamil Krunka (-1:30) a třetí skončil David Foyer z Czech Wild Runners Team (-2:52). Mezi horolezci byl nejrychlejší celkově 11. Vladislav Dufka z Červeného Kostelce (41:37). Mezi ženami i horolezkyněmi zvítězila Barbora Jíšová, startující za Eleven Run Team (46:48) před druhou Evou Richterovou z Nového Města nad Metují (- 1:43) a třetí Markétou Zeiskovou z Kasper Swix Team (-2:08). V žákovském závodu zvítězil Ondřej Souček z TJ Maratonstav Úpice (4:52), za kterým doběhl druhý Matyáš Fryšek z Olfin Car Ski team Trutnov (-0:11) a třetí Vojtěch Čížek z MFK Nové Město nad Metují (- 0:14). Mezi žákyněmi vyhrála Aneta Gultová z BKL Machov (5:12) před Gabrielou Malou z Maratonstav Úpice (- 0:11) a svou týmovou kolegyní Terezou Doležalovou (-0:12). Více ve výsledcích a fotogalerii Pavla Borny. Hlavními sponzory byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Redpoint, Adrdesign, Svět běhu, Teplické skály s.r.o. a Město Teplice nad Metují.
Děkujeme všem pořadatelům, partnerům, startujícím i divákům a za rok opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Rekordní Běh Teplickými skalami

Horolezecký filmový festival se uskutečnil v Teplicích nad Metují již po pětatřicáté a letos se opravdu povedl, kdo chyběl o hodně přišel … Tradiční součástí festivalu byl nedělní 25. ročník Běhu Teplickými skalami, zařazený do seriálu primátor Cup 2018, kterého se zúčastnilo rekordních 428 startujících. Na start hlavního závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS 2018 se v 9.30 hodin postavilo 364 mužů a žen. Vítězem se stal orientační běžec Jan Petržela (Sanasport team) za 36 minut a 35 sekund, druhý doběhl Kamil Krunka (SK Nové Město nad Metují, -1:04) a třetí skončil již po třetí v řadě za sebou Radek Hübl (Runsport/Salomon team, -1:38). Jako čtvrtý doběhl nejrychlejší horolezec Jan Havelka z VSAK Punk (-3:24). Mezi ženami vyhrála již po jedenácté Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové (43:34) před druhou Janou Knapovou (-0:55) a třetí Karolínou Grohovou (TJ Dukla Liberec, – 3:44). Ve velmi rychlém žákovském závodu BUFO BABY CROSS 2018 na 1,5 km startovalo 64 kluků a holek, a nejrychlejšími byli Vojtěch Potoček z TJ Sokol Jaroměř (4:47) a Vendula Kubečková z BKL Machov (5:04). Hlavními sponzory byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Powerbar, Redpoint, Adrdesign, Stěnava, Svět běhu, Teplické skály s.r.o. a Město Teplice nad Metují. Děkujeme všem pořadatelům, partnerům, startujícím i divákům a za rok opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Ve skalách vyhrál Sádlo

V neděli 27. srpna, poslední den teplického Horolezeckého filmového festivalu, se po nočních bouřkách uskutečnil již 24. ročník Běhu Teplickými skalami. Ráno svítilo sluníčko a na start hlavního závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS 2017 se v 9.30 hodin postavilo 315 mužů a žen. Vítězem se stal loni druhý Dominik Sádlo z SK Nové Město nad Metují za 36 minut a 36 sekund. Druhý doběhl při své premiérové účasti Ondřej Fejfar, startující za Inov 8-Team (-1:44), a třetí skončil stejně jako loni Radek Hübl (Run Sport Team,- 1:50). Čtvré místo celkově vybojoval vítěz mezi horolezci Radoslav Groh (HUDY – La sportiva, – 2:33). Mezi ženami zvítězila loni třetí Marie Havlová z Olfin Car Ski Team Trutnov (48:05) před druhou Nikolou Kochovou (Chimpanze, – 2:29) a třetí Alenou Schejbalovou (VK Slavia Praha, – 2:42). V žákovském závodu BUFO BABY CROSS 2017 na 1,5 km startovalo 75 kluků a holek, kde zopakovali svá loňská vítězství Šimon Štolfa (5:02) ze Spartaku Police n. M. a Natálka Plná z BKL Machov (5:16). Více ve výsledcích, přehledu vítězů a fotogalerii Pavla Borny. Hlavními sponzory byly firmy Hudy sport – La sportiva, Bufo, Powerbar, Redpoint, Adrdesign, Bemaniax, Stěnava, Svět běhu, Teplické skály s.r.o. a Město Teplice nad Metují. Děkujeme partnerům, startujícím i divákům a za rok poslední srpnovou neděli opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Traťový rekord překonán

V neděli dopoledne, poslední den teplického Horolezeckého festivalu před vyhlášením výsledků filmové soutěže, se již po 23. uskutečnil Běh Teplickými skalami. Do hlavního závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS 2016 odstartovalo 315 mužů a žen. Jako první proběhl cílem v novém traťovém rekordu 36:06 Laszlo Gregor, startující za maďarský Benedek team, který tím o 10 sekund překonal 13 let starý nejlepší čas Petra Losmana. Pouhých 13 sekund za vítězem doběhl druhý Dominik Sádlo (Apache Bike team Úpice) a třetí místo se ztrátou 1 minuta a 24 sekund na vítěze vybojoval Radek Hübl. Čtvrtý doběhl další Maďar Tamás Nagy (-2:08) a pátý skončil Pavel Brýdl (-2:47). Za pořádající REDPOINT-ELEVEN team startoval mezi muži pouze Adam Fichtner, který doběhl 25. celkově a 12. v kategorii MA za 45:11. Mezi ženami vybojovala své desáté vítězství v tomto závodě Táňa Metelková (44:39), když porazila o 42 sekund maďarskou maratonkyni Zitu Kácser (Benedek Team) a o 2 minuty a 10 sekund Marii Havlovou (Olfin Car Ski Team Trutnov). Pro REDPOiNT-ELEVEN vybojovala 3. místo v kategorii ŽB a 6. celkově Jitka Pešinová (-3:36), 2. místo v juniorkách a 18.celkově Nikol Benešová (-10:39) a 3. místo v kategorii ŽC a 50. celkově Jolana Benešová (-19:37). Nejrychlejší horolezec Jan Beran (41:13) a horolezkyně Eva Stoklasová (52:12) obdrželi poukazy na lezečky LA SPORTIVA. Takhle to v horolezcích dopadlo. Žákovský závod na 1,5 km BUFO BABY CROSS 2016 absolvovalo 55 startujících a nejrychlejší byl Šimon Štolfa (5:16) ze Spartaku Police n.M., druhá doběhla Natálka Plná (-0:12) a třetí byl Lukáš Doležal (-0:16), oba z BKL Machov. REDPOiNT-ELEVEN team reprezentovali Jakub Pešina, který zvítězi mezi mladšími žáky (-0:24) a Filip Hrubý, který vybojoval bronz v minižácích (-0:28). Více ve výsledcích. Hlavními sponzory byly firmy La sportiva, Hudy sport, Bufo, Powerbar, Redpoint, Bemaniax, Adrdesign, Stěnava, Primátor, Bluefly, Svět běhu, Teplické skály a Město Teplice nad Metují. Děkujeme všem sponzorům, startujícím i divákům a za rok poslední srpnovou neděli zase na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Běh Teplickými skalami 2015

Povedený 32. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který se konal 27. – 30. srpna v Teplicích nad Metují, uzavřel nedělní 22. ročník Běhu Teplickými skalami. V hlavním závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS odstartovalo 295 mužů a žen a již po páté v historii ho vyhrál Petr Pechek za 37:58, tentokrát před novicem závodu Frantškem Vagenknechtem (38:22) a ambasadorem firmy La sportiva a vítězem z roku 2012 Radkem Grohem (38:37). Čtvrté místo obsadil čtyřn.sobný vítěz tohoto závodu Pavel Brýdl (38:53) a pátý skončil Lukáš Kubričan (40:19).
REDPOiNT-ELEVEN team výborně reprezentovali celkově 13. Adam Fichtner a 20. Víťa Šolc. Mezi ženami potvrdila roli favoritky svým devátým vítězstvím Táňa Metelková (42:49) před druhou Evou Krchovou (45:05), které o pouhé 3 sekundy utekla nominace na letošní MS v běhu na 3 km překážek, a třetí Zuzkou Kocumovou (45:09), bývalou reprezentantkou v běhu na lyžích. Pěkné čtvrté místo vybojovala Marie Havlová (46:09) a páté Aneta Khýrová z REDPOiNT – ELEVEN TEAMu (48:57), která skončila 2. v kategorii ŽENY A. Stejné místo v kategorii ŽENY C obsadila Jolana Benešová. Žákovský závod na 1,5 km s názvem BUFO BABY CROSS 2015 absolvovalo 44 startujících, mezi kterými byl nejrychlejší Adam Verner (5:25), druhý doběhl Tomáš Metelka (5:32) a třetí skončil Šimon Tintěra (5:42). Jako 6. celkově a 2. v mladších žácích doběhl Filip Hrubý (REDPOiNT-ELEVEN team). Mezi žákyněmi zvítězila Natálie Plná (5:34) před druhou Vendulovu Kubečkovou a třetí Magdalenou Malátovou (obě 5:51). Závodníci měli opět možnost otestovat při závodu běžecké boty La Sportiva a občerstvit se na trati i v cíli iontovým nápojem Powerbar. Mezi horolezci byli nejrychlejší Radoslav Groh a mezi horolezkyněmi Eva Krchová. Předběžné výsledky najdete na stránkách sportchallenge, pokud jste někde nalezli chybu, tak nám do 2. 9. 2015 napište. První fotky z běhu Káti Vašíčkové a Vládi Hladíka. Hlavními sponzory byly firmy La sportiva, Hudy sport, Bufo, Powerbar, Redpoint, Bemaniax, Adrdesign, Toma natura, Stěnava, Knihkupectví Kohl, Svět běhu, Teplické skály a Město Teplice nad Metují. Děkuje všem, kteří jste do Teplic přijeli, závod podpořili nebo s jeho uskutečněním pomohli a za rok opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Rekordní Běh Teplickými skalami 2014

Poslední srpnovou neděli vrámci 31. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují uspořádal teplický sportovní klub REDPOINT TEAM snovým hlavním partnerem, firmou La Sportiva 21. ročník Běhu Teplickými skalami pod novým názvem LA SPORTIVA CROSS 2014. Tradiční sponzor tohoto běhu, firma Bufo se stala hlavním partnerem žákovského závodu BUFO BABY CROSS 2014. Závodníci měli možnost otestovat přímo v terénu běžecké boty La Sportiva a občerstvit se na trati i v cíli isotonickým nápojem Powerbar.
Za slunečného počasí vyběhlo o půl desáté od teplického kina na 11 km dlouhou trať Teplickými skalami rekordních 322 startujících. O pět minut později odstartovalo 45 žáků a žákyň do závodu na 1,5 km. Vítězi žákovského závodu se stali Adéla Sádlová a Tomáš Dudek. Vítězem hlavního závodu se stal Lukáš Pomezný (Atletika Písek, 37:21), který si tak spravil chuť po loňském prohraném finiši o vítězství s Tomášem Cinkem. Druhé místo vybojoval Radoslav Groh (Pinguin Lusti Skalp, -0:28), vítěz z roku 2012, a třetí skončil nováček tohoto závodu Jiří Csirk (-1:50). Čtvrté místo obsadil čtyřnásobný vítěz tohoto závodu Pavel Brýdl (Hudy – La Sportiva, – 2:07) a pátý skončil Polák Piotr Herzog (-2:30). Mezi ženami zvítězila již po osmé v historii Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové, 43:22), tentokrát před druhou Marií Havlovou (Olfin Car – Vella Trutnov, -2:14) a třetí Martinou Zvěřinovou (OK Lokomotiva Pardubice, -4:47). Přebor horolezců vyhrál Radoslav Grog před Pitrem Herzogem a Janem Hruškou a přebor horolezkyň Nikola Kochová před druhou Marií Czinnerovou a třetí Kateřinou Mandulovou. Omlouváme se za zmatky způsobené velkým počtem dopřihlašovaných a výpadkem časomíry, který zavinil, že v předběžných výsledcích u žákovských kategorií nenajdete dosažené časy. Pokud jste horolezec a nejste mezi horolezci uveden, nebo máte chybu ve jméně či kategorii, napište do 3. září 2014 na info@sportchalange.cz, abychom to mohli opravit. Po tomto termínu bude na jakékoli změny pozdě. Děkujeme všem startujícím za účast, partnerům a sponzorům závodu za podporu, pořadatelům za pomoc a těšíme se za rok na teplickém Festivalu opět na shledanou.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Bufo cross 2013

V rámci 30. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují uspořádal poslední srpnovou neděli teplický sportovní klub REDPOINT TEAM ve spoluprácí s Městem a místním Infocentrem 20. ročník Běhu Teplickými skalami – BUFO CROSS 2013.
Za krásného slunečného počasí vyběhlo o půl desáté od kina na 11 km dlouhou trať Teplickými skalami rekordních 251 startujících. O pět minut později odstartovalo 12 žáků a 8 žákyň do závodu na 2,5 km. Vítězem žákovského závodu se stal Ondřej Metelka (10:56) před celkově druhou Adélkou Sádlovou (AKLVK, -0:04) a třetí Viktorií Vydrovou (SK Janské Lázně, -0:09). Celkově čtvrtý byl druhý žák Dominik Kašpar (SK Janské Lázně, -1:03), pátý třetí žák Michal Bolehovský (Kerteam, -1:06) a jako celkově sedmá doběhla třetí žákyně Nikol Benešová (Redpoint team, -1:29). O vítězi hlavního závodu se mezi muži rozhodlo až v závěrečném finiši, který vyhrál Tomáš Cink (Iscarex Česká Třebová, 38:20) před druhým Lukášem Pomezným (Atletika Písek, -0:03) a třetím Dominikem Sádlem (Apache Bike Team Úpice, -0:05). Historicky sedmé vítězství mezi ženami v tomto závodě vybojovala celkově 17. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí, 43:59) před druhou Marií Havlovou (Olfincar Vella Trutnov, -3:20) a třetí Helenou Poborskou (Kerteam, -4:28). Jako první horolezec proběhl cílem celkově čtvrtý Dušan Podroužek (HO Harcov, 39:13), druhý byl Václav Müller (HO Javořice, -3:26) a třetí skončil Miroslav Hornych (Spartak Police n.Met., -4:00). Horolezkyně vyhrála Andrea Bauerová (Ekonom Praha Outdoor, 58:19), těsně druhá doběhla Miroslava Uhlířová (SK Kotlářka Praha,- -0:04) a třetí místo obsadila Erika Kohoutová (HO FTVS UK, -1:06). Více ve výsledcích a ve fotogalerii. Děkujeme všem startujícím za účast, partnerům a sponzorům závodu za podporu a pořadatelům za pomoc.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Bufo cross 2012

Vneděli 26. srpna uspořádal teplický sportovní klub REDPOINT TEAM společně s Městem Teplice nad Metují a místním infocentrem 19. ročník Běhu Teplickými skalami – BUFO CROSS 2012. Závod se uskutečnil jako součást doprovodného programu 29. Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.
Rekordních 205 startujících odstartovalo v9.30 hodin do hlavního závodu na 11 kmMezi muži zvítězil již po čtvrté v historii vicemistr ČR v maratonu Petr Pechek z TJ Maratonstav Úpice (39:22) před Jindřichem Králem z Iscarex Česká Třebová (-2:06) a polským závodníkem Michalem Kosrewskim z Montniol teamu (-2:30). Šesté vítězství v tomto závodě si připsala na své konto nestárnoucí Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí (44:49), která proběhla cílem jako 14. celkově. Druhé místo vybojovala dorostenka Eliška Drahotová z USK Praha (-2:17) a třetí skončila Eva Vítová z SK Nové Město nad Metují (-2:57). Mezi horolezci vyhrál Michal Kosrewski před Romanem Chlupem (HKM Blansko) a Janem Beranem (Spartak Police nad Metují). První horolezkyní v cíli byla Kristýna Skalická (Rocktechnik Triatlon), druhou Kateřina Holá (BKS CAV) a třetí Kateřina Mandulová (Horal Ruzyně). V 9.35 se vydalo na 2,5 km dlouhou trať 19 žáků a žákyň. Žákyně vyhrála Tereza Jakoubková (Olfincar-Vella Trutnov, 10:52) před Viktorkou Vydrovou (SK Janské Lázně,- 0:22) a Monikou Berkovou (LIAZ Jablonec, -0:42) a žáky Martin Bárta (SKP Pardubice, 10:42) před Václavem Vydrou ŠAK Židlochovice, -0:04) a Ondřejem Metelkou (OK Hradec Králové, -0:08). Více ve výsledcích. Děkujeme všem startujícím za účast, partnerům a sponzorům za podporu a pořadatelům za pomoc.
Tomáš Čada – ředitel závodu

Bufo cross 2011

V neděli 28. srpna uspořádal teplický SK Redpoint team společně sMěstem Teplice nad Metují a teplickým infocentrem 18. ročník Běhu Teplickými skalami BUFO CROSS 2011. Závod se uskutečnil jako tradiční součást doprovodného programu 28. Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.
V 9.30 hodin odstartovalo do hlavního závodu na 11 km 166 startujících a v 9.35 se vydali na 2,5 km 4 žáci a 4 žákyně. V mužích zvítězil Radek Groh z VHS Punk Krkonoše (37:11) před Honzou Havlíčkem z ASK Slavia Praha (-0:10) a trojnásobným vítězem tohoto závodu z let 2010, 2009 a 2007 Petrem Pechkem z TJ Maratonstav Úpice (-0:31). Celkově 15. doběhla jako první žena za 43:05 čtyřnásobná vítězka závodu z let 2010, 2009, 2006 a 1999 Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí). Na druhém místě doběhla za Biatlon Horní Branná – Redpoint startující Jitka Pešinová (-3:42) a na třetím Jana Pechková z TJ Maratonstav Úpice (-4:09). Radek Groh vyhrál i horolezce, mezi horolezkyněmi byla nejrychlejší 5. žena celkového pořadí Zuzka Kochová (HO Harcov). Žákyně vyhrála Viktorie Vydrová a žáky Tomáš Matas (oba SK Janské Lázně). Více ve výsledcích. Děkujeme všem startujícím za účast, partnerům a sponzorům za podporu a všem pořadatelům za pomoc.
Tomáš Čada – ředitel závodu

17. Běh Teplickými skalami Bufo cross 2010

Poslední prázdninovou neděli uspořádal teplický SK Redpoint team společně s Městem Teplice nad Metují vrámci 27. Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu již 17. ročník Běhu Teplickými skalami – BUFO CROSS 2010. Navzdory počasí se v 9 hodin ráno postavilo na start před kinem rekordních 168 startujících, mezi kterými byli největšími favority vítězové minulých ročníků Pechek (2009 a 2007), Brýdl (2008, 2006, 2005 a 2004) a držitel traťového rekordu z roku 2003 Losman. Startovala i vítězka z let 2009, 2006 a 1999 Metelková a spolu s ní vítězky z roku 2008 (Randáková) a 2005 (Kozáková). Mezi muži si to nakonec rozdala pětice nejlepších až v posledním kilometru, kde měl nejvíce sil aktuální mistr republiky v maratonu Petr Pechek (37:55) před druhým Kamilem Krunkou (-0:09) a třetím Michalem Smolou (-0:27), Petr Losman skončil čtvrtý (-0:30) a Pavel Brýdl pátý (- 0:36). Celkově 13. doběhla první žena Táňa Metelková, která s časem 42:32 zaostala pouhých 7s za vlastním traťovým rekordem zroku 2006! Na druhém místě skončila Helena Randáková (-5:07) a na třetím Adéla Esentierová (-6:34). Mezi horolezci vyhrál Roman Chlup z HKM Blansko (40:56) a mezi horolezkyněmi Eva Stoklasová z Trutnova (50:32).
Tomáš Čada – ředitel závodu

Rekordní Bufo cross 2009

16. ročník Běhu Teplickými skalami – BUFO CROSS 2009 se uskutečnil v neděli 30.8. při příležitosti 26.ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. V 11 kilometrů dlouhém běhu, vedoucím náročným terénem teplického skalního města startovalo rekordních 145 mužů a žen. Vítězem se stal s časem 38:06 minut stejně jako v roce 2007 úřadující vicemistr ČR v maratonu Petr Pechek z Maratonstavu Úpice. Čtyřnásobný vítěz tohoto závodu Pavel Brýdl (PEARL iZUMi) skončil stříbrný (-0:05) a na třetím místě doběhl Michal Štantejský z SAC Špindlerův Mlýn (-2:27). Mezi ženami zvítězila již potřetí v historii Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí (44:26), která doběhla celkově na 13. místě! Druhá byla vítězka z roku 2004 Renata Hájková, startující za Maratonstav Úpice (-2:38) a třetí Eva Stoklasová z Trutnova (-4:17), která stejně jako loni zvítězila mezi horolezkyněmi. Mezi horolezci byl nejrychlejší celkově 6. Radek Šretr z pořádajícího týmu REDPOiNT PEARL iZUMi.(42:08).
Tomáš Čada – ředitel závodu

Bufo cross 2008

15. ročník Běhu Teplickými skalami BUFO CROSS 2008 se uskutečnil v neděli 31.8. při příležitosti 25.ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují a zahájil tím seriál Běhů skalami Polické pánve. V 11 kilometrů dlouhém běhu, vedoucím náročným terénem teplického skalního města startovalo rekordních 144 mužů a žen. Vítězem se stal s časem 39:00 minut již počtvrté v historii Pavel Brýdl, startující za PEARL iZUMi TEAM. Druhý doběhl Martin Štolfa ze Spartaku Police nad Metují (-1:02) a třetí Karel Šesták z X-air Ostrava (-1:24). Mezi ženami běžela tento závod poprvé a hned zvítězila Helena Randáková ze SKI Jilemnice (46:53) před juniorkou Terezou Opočenskou (Olfin Car Vella Trutnov, -1:42) a vítězkou z roku 2005 Denisou Kozákovou, startující za Hvězda SKP Pardubice (-2:04). Mezi horolezci byl nejrychlejší Míra Hornych (Spartak Police nad Metují, 43:14) a mezi horolezkyněmi Eva Stoklasová z Trutnova (49:49).
Za pořádající SK Redpoint team Tomáš Čada – ředitel závodu

Bufo cross 2007

14. ročník Běhu Teplickými skalami BUFO CROSS 2007 se uskutečnil v neděli 26.8. při příležitosti horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují a startovalo v něm 134 mužů a žen. 11 kilometrů dlouhý běh vedoucí náročným terénem skalního města vyhrál díky lepšímu finiši Petr Pechek z Maratonstavu Úpice (37:36) před trojnásobným vítězem Pavlem Brýdlem, startujícím za Blue Fly – SK Nové Město n.Met. (37:43), třetí skončil s téměř dvouminutovou ztrátou Martin Vrabec z Trutnova (39:34). Mezi ženami zvítězila reprezentantka ČR a účastnice letošního mistrovství světa v běhu na lyžích Eva Nývltová z Olympu Brno (44:19) před dvojnásobnou vítězkou Lenkou Hanušovou z SK Nové Město n.Met. (45:58) a další držitelkou prvenství v tomto závodě Renatou Hájkovou, startující za Maratonstav Úpice (46:26).
Za pořádající SK Redpoint team Tomáš Čada – ředitel závodu (tel.: 777 581 042)
Přehled vítězů Běhu Teplickými skalami.

Partneři Běhu Teplickými skalami