muži / KRUNKA Kamil / BK Náchod / 33:27 / TRM
ženy / ZEISKOVÁ Markéta / KASPER SWIX TEAM / 41:14 / TRŽ

muži / PLNÝ David / ENERVIT / 34:20 / TRM
ženy / NOVOTNÁ Tereza / Adršpach / 1:05:42 / TRŽ

Tiskové zprávy

Dvojnásobný rekord na Teplické 10

Z Teplic nad Metují do Adršpachu a zpět vede již třetím rokem trať běhu Teplická 10, který si pomalu nachází své příznivce nejen díky velmi rychlé trati a finančním odměnám ale i pro svou pohodovou atmosféru. V neděli 13. listopadu krátce po 11. hodině odstartovalo za slunečného počasí z koupaliště v Teplicích nad Metují 71 běžců a běžkyň, mezi kterými bylo i 15 žáků a žákyň, absolvujících 3,5 km dlouhou trať. Od začátku se běželo na překonání loňského traťového rekordu 32:25 minut, což mělo za následek rozdrobení startovního pole na jednotlivce a malé skupinky. Vysoké tempo na čele udával Pavel Jelen, následovaný vítězem z roku 2020 Davidem Plným a vítězem z roku 2019 Kamilem Krunkou (všichni BK Náchod). Ve skupině, běžící o 4. – 6. místo se překvapivě držela i juniorka Eliška Hostková z TJ Sušice, která si stejně jako oba vedoucí závodníci vybrala tento závod jako finální přípravu před M-ČR v přespolním běhu. Poslední kilometr nevedl po silnici jako v předchozích letech ale travnatou pěšinou podél ní. Přesto díky kontrolovanému tempu s přehledem zvítězil Pavel Jelen v novém traťovém rekordu 32:16 minut. Na druhé místo se v závěru propracoval Kamil Krunka (-1:12) a třetí doběhl David Plný (-1:18). Čtvrté místo vybojoval polský závodnik Dawid Tkacz z Mieroszowa (37:03) celkově pátá doběhla Eliška Hostková v novém ženském traťovém rekordu 37:05 minut, čímž vylepšila ten loňský o 3:35 minut. Druhé místo mezi ženami brala s časem 40:55 minut ultramaratonkyně Barbora Chumlenová (Eleven Run Team) a třetí Denisa Rýdlová z BK Náchod (47:19). Na 3,5 km dlouhé žákovské trati vyhrál stejně jako loni Olda Hornych ze SKI Police (14:19) před Danielem Koubkem z Náchoda (-0:34) a Davidem Oupicem z Lokomotivy Trutnov (-0:53). Mezi děvčaty také své loňské vítězství zopakovala Anežka Rückerová z BKL Machov (16:18) před svou týmovou kolegyní Nelou Křičkovou (-0:20) a Noemi Elichovou z BK Náchod (-0:56). Více ve výsledcích a fotogalerii Petra Lulka a Jirky Pospíšila. Děkujeme všem, kteří přijeli do Teplic nad Metují závodit nebo pomoci s organizací a společně s námi píší historii tohoto závodu. Na shledanou za rok 12. listopadu 2023 na 4. ročníku.
Tomáš Čada – ředitel

Traťové rekordy na Teplické 10 – 2021

Na startu 2. ročníku běhu Teplická 10 se u koupaliště v neděli 14. listopadu sešla nevídaná konkurence. Jako úplně první se na místě dopřihlásili ukrajinští závodníci, kteří nakonec zvítězili mezi muži i ženami. Hned po startu se na čele zformovala ukrajinsko – česká čtveřice Kazban, Mewsza, Plný a Jelen, která běžela tempo pod 3:20 / km, což výrazně nadělilo 75tihlavé startovní pole, ve kterém bylo i 12 dětí, absolvujících 3 km dlouhou trať. Stupňováním tempa zvítězil Artem Kazban (Ukrajina) v novém traťovém rekordu 32 minut a 35 sekund. Držet s ním krok až do cíle se snažil jen v cíli o 10 sekund pomalejší druhý David Plný (Běžecký klub Náchod. Třetí místo uhájil jeho týmový kolega Pavel Jelen (-0:40), za nímž doběhl čtvrtý Nikolaj Mewsza (Mizuno One-team, -0:53) a pátý Kamil Krunka (Běžecký klub Náchod, -1:09). Mezi ženami si stylem start-cíl, navíc v ženském traťovém rekordu 40 minut a 40 sekund, doběhla pro vítězství Marina Niemczenko (Mizuno One-team). Druhé místo se ztrátou 1:32 sekund vybojovala Marie Havlová (Skilauf Team) a třetí Denisa Kozáková z Nového Hradce Králové (- 1:43). Čtvrtá skončila Martina Holická z Pardubic (-3:15) a pátá Jitka Pešinová (SKI Police n. M., -4:19). Mezi žáky byl první Olda Hornych (SKI Police n. M., 15:31), druhý Vítek Rücker (BKL Machov, -1:19) a třetí Matěj Renský (Běžecký klub Náchod, -2:06). V žákyních zvítězila Anežka Rückerová z BKL Machov (16:23) před Adélou Renskou (-0:31) a Noemi Elichovou (-0:34), obě Běžecký klub Náchod. Více ve výsledcích a fotogaleriích Miloše Kleinera a Hanky Maršíkové. Děkujeme polickému Ski klubu a Sportchalenge za zpracování přihlášek a výsledků, Ladě a Petrovi za zajištění občerstvení a samozřejmě pivovaru Primátor Náchod a Městu Teplice nad Metují. Na shledanou za rok 13. listopadu na 3. ročníku. Informace najdete na www.redpointteam.cz.

Rekordní Teplická 10

Nový traťový rekord 33 minut a 27 sekund na trati běžecké závodu Teplická 10 vytvořil v neděli 15. listopadu Kamil Krunka. Jen o 5 sekund pomalejší byl loňský vítěz David Plný (oba BK Náchod) a třetí se ztrátou 38 sekund skončil Pavel Hirsch. Novou hodnotu 41 minut a 14 sekund má i ženský traťový rekord, který zaběhla Markéta Zeisková (KASPERS SWIX TEAM). Druhý čas patřil Jitce Pešinové (49:35) a třetí Marušce Hornychové (52:03). Celkem se během neděle po cyklostezce mezi Teplicemi a Adršpachem proběhlo 22 lidí. Více ve výsledcích a fotogalerii.
Tomas

Teplická 10 – 2019

Sportovní klub Redpoint team uspořádal v sobotu 16. listopadu nultý ročník běhu Teplická 10, na jehož startu se sešlo devět mužů a jedna žena. Na to, že byl závod vymyšlen tři dny před jeho konáním, to bylo tak akorát. Startovalo se od koupaliště, aby to dalo na konec cyklostezky v Adršpachu a zpět rovných 10 km. Vyběhlo se tak svižně, že už po kilometru u vstupu do Teplických skal byli závodníci rozvěšeni jako korálky. Favorizovaný David Plný (Enervit) si běžel svoje tempo pod 3:30 minut na kilometr, kterému nikdo nestačil a stopky v cíli se mu zastavily na vynikajícím čase 34 minut a 20 sekund. Do 4:00 minut na kilometr se vešli ještě druhý Pavel Rücker (39:20) a třetí Michal Krtička (40:00). Čtvrté místo se startovním číslem 4 vybojoval pro Redpoint Eleven Team Honza Melišík (41:40), pátý doběhl Michal Vašák (42:49) a šestý Martin Šupich (44:05). Ředitel závodu Tomáš Čada skončil sedmý (45:14), osmý byl Petr Macek (50:45), devátý Lukáš Rücker (53:58) a jako desátá doběhla juniorka Tereza Novotná (1:05:42). Sponzorsky se na zajištění podílel Sportiv Redpoint, Teplické skály s.r.o. a Horalské trubičky Stěnava. Za rok by měl být tento závod zařazen do oficiálního kalendáře Českého atletického svazu jako certifikovaná desítka…